Full Height Turnstile (TS-FHT-700)
MOQ : 1 Number
Full Height Turnstile (TS-FHT-700) Specification
  • Material
  • SUS 304 (SUS 316 for option)
  • Dimension (L*W*H)
  • 1500 *2300 * 2300MM + arm length 700 MM Millimeter (mm)
  • Warranty
  • 1 year
  • Weight
  • 180 Kilograms (kg)
  • Input Power
  • 60 Watt (W)
  • Product Type
  • Full Height Turnstile
  • Temperature Range
  • -28 C- 80 C Celsius (oC)
  • Operating Mode
  • Indoor / Outdoor both, IP 54 Standard
  • Special Features
  • High quality
  • Application
  • Industrial, Commercial Places, Etc
  • Power Supply
  • AC 220 V/ 110 V, 50/ 60 Hz